Среда, января 27, 2021

3_c_c_c_c_c_c28 грудня групи людей, які називають себе аграріями, блокують основні дороги, протестуючи проти скасування спеціального режиму ПДВ та нових підходів у питанні відшкодування ПДВ.

Як пише видання, "аграрії виступають проти скасування спеціального режиму ПДВ, до тих пір поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків за формальними підставами і створюють підґрунтя для корупції".

Видання зазначає, що аграрії наполягають залишити спецрежим ПДВ, "допоки уряд не доведе, що він готовий і на практиці відшкодовує ПДВ вчасно і в повному обсязі".

1_copy

"Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало ясно в ході обговорення законопроекту в парламенті, ці обіцянки виявилися обманом. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів. Відповідна стаття витрат була, навпаки, додатково скорочено на 6,6 млрд грн", - йдеться в звернені.

Для вирішення цієї проблеми, сверджується в заяві, було запропоновано розділити публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ на дві частини, щоб забезпечити своєчасне відшкодування великим експортерам, а підприємствам котрі не ввійшли в число обраних відшкодовувати ПДВ за залишковим принципом.

3_copy

"У результаті кулуарних торгів, що проходили за закритими дверима, дана пропозиція трансформувалося в поділ реєстру на підприємства, що відповідають критеріям автоматичного відшкодування і таким, що критеріям не відповідають, із збереженням таких корупційних підстав для виключення з числа "автоматників" як відсутність по місцю реєстрації та неподання відомостей", - йдеться у звернені.

k3

2_copy

Щоб ухвалити зміни до Податкового кодексу, що входили до "бюджетного пакета", депутати пішли на поступки аграрним холдингам в питанні спецрежиму ПДВ. Найбільше від досягнутого компромісу виграють птаховиробники.

Нагадаємо, скасування спецрежиму ПДВ є одним із структурних маяків програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду, невиконання якої ставить під загрозу подальшу фінансову підтримку нашої країни з боку кредитора.

Джерело: epravda.com.ua

Комментарии   

+1 #2 гість 29.12.2015 12:40
Аграріїв обурює, що наступного року їх позбавляють пільгового режиму оподаткування. І хоча уряд і парламент знайшли компроміс і дали селянам перехідний період на рік, їх це не влаштовує. До 1 січня 2017 року вони віддаватимуть 75% податкових платежів до держбюджету, а чверть – залишатимуть собі. Згодом платитимуть нарівні з рештою бізнесу. Це одна із суворих домовленостей з іноземними кредиторами України. Отож, дали Порошенку час до 10 січня – погрожують перекрити автотраси по всій Україні.
Збуджені аграрії на Чернігівщині 28 грудня вдалися й до видовищ – спалили трактор. Мов ремонтувати немає сенсу. Виїжджати у поле сенсу немає за такими законами, які вони понавигадували.
0 #1 viktory 28.12.2015 16:03
Не родное государство, а Европа взялась помогать украинским аграриям:
"400 млн евро кредита получат украинские аграрии для развития своего бизнеса. Европейский инвестиционный банк согласился выделить средства для выращивания зерновых и масличных культур, а также модернизацию рыбного хозяйства в Украине".

You have no rights to post comments

14174