Воскресенье, сентября 24, 2023

1_16_500x317Мене дуже дивують колеги-експерти, які говорять про те, що всі стомилися від війни, і тому її потрібно завершувати.

Думаєте люди вже не були стомленими війною в 1942-му? В 1943-му? В 1944-му?

Війни не закінчуються тоді, коли від неї стомлюються. Війни закінчуються лише тоді, коли виникає новий світ, який має позитивні перспективи для більшості учасників війни.

Закінчення війни на Сході України

Чому досі за великим рахунком не працюють "мінські угоди"? Бо вони описують лише формальні умови припинення війни. Мінські угоди не описують варіанти перспектив на період після війни - для України, для ДНР і ЛНР і для Росії.

Головна передумова сьогоднішньої призупинки війни - закриття проекту "Новоросія" у його повному вигляді через потужний опір України. Але частина цього проекту - ДНР і ЛНР - існує як умова можливого відновлення цього проекту в найближчому майбутньому. Ця небезпека тепер існуватиме для України постійно.

Війна на Сході України може припинитися лише тоді, коли будуть публічно і експертним чином пропрацьовані різні основні сценарії існування ДНР та ЛНР. Інакше кажучи, хочете миру - детально опишіть його варіанти.

Допоки сценарії існування ДНР і ЛНР не пропрацьовані і публічно не заявлені Президентом України, доти мир настати не може.

Цих основних сценаріїв два: 1) Автономізація ДНР і ЛНР у складі України; 2) Визнання Україною окупації ДНР і ЛНР з боку Росії та повна їх ізоляція.

Автономізація ДНР і ЛНР за сценарієм самих ДНР і ЛНР описується принципом - "Україна за все платить в ДНР і ЛНР, які лише формально є у її складі, а самі ДНР і ЛНР роблять, що хочуть".

Окупація Росією ДНР і ЛНР за сценарієм України описується принципом - "Росія за все платить в ДНР і ЛНР, а Україна здійснює їх жорстку ізоляцію".

Проблема вибору між цими сценаріями пов'язана з тим, що тут не може бути жодного компромісу.

Якщо українська влада думає, що вона зможе погодитися на "Автономізацію ЛНР і ДНР" за будь-яким сценарієм, розробленим в Росії, то вона помиляється. Зрештою цього не дасть зробити українська громада. Якщо навіть якісь аспекти будуть українською владою протягнуті в мирні угоди таємно, рано чи пізно це стане відомо українській громаді, і тоді українська влада дуже пошкодує про це.

Автономізація це по суті є так чи інакше дійсне відділення ДНР і ЛНР від України. Тобто ДНР і ЛНР лише формально будуть належати Україні, а в дійсності вся їх промисловість, весь їх інформаційний простір буде російським. Оскільки холодна війна України продовжуватиметься з Росією ще доволі довго, ми тримаємо ситуацію, коли з Автономією ДНР і ЛНР нібито всередині України у самої України буде холодна війна. Автономія, з якою в державі холодна війна, нежиттєздатна на тривалу перспективу.

Отже головні умови "Автономізації ДНР і ЛНР":

1) їх повна демілітаризація, за якої вся російська військова техніка є трофеями України;

2) Росія сплачує репарації за відновлення ДНР і ЛНР і повертає все вкрадене обладнання з їх території;

3) всі російські громадяни повертаються на територію Росії;

4) жодних амністій в ДНР і ЛНР не може бути тим, хто здійснював обстріли, арешти, крадіжки, розбої і т.д. щодо мирного населення під камерами російських ЗМІ (архів сюжетів російських ЗМІ про ДНР і ЛНР це набір карних справ);

5) автономія ДНР і ЛНР не поширюється на інформаційний простір, контроль державного кордону, закони щодо армії, поліції, служби безпеки;

6) ДНР і ЛНР виконують всі закони України стратегічного характеру - призупинення військово-технічного співробітництва з Росією, економічні санкції щодо Росії тощо;

7) ДНР і ЛНР платять всі податки в держбюджет так само, як і будь-яких інший регіон України;

8) жодних "вільних економічних зон", жодних особливих умов для ведення бізнесу на території ДНР і ЛНР впродовж наступних 20 років;

9) будь-які сепаратні прояви в ДНР і ЛНР жорстко придушуються;

10) автономія ДНР і ЛНР є винятково культурною і не поширюється на аспекти державної політики стратегічного характеру;

11) держава Україна залишає за собою право на публічну цензуру російськомовних продуктів, що потраплятимуть на територію ДНР і ЛНР.

Якщо ДНР і ЛНР погодяться на такі умови, тоді для України сценарій "Автономізації" має сенс. Якщо ДНР і ЛНР хоча б в чому-небудь захочуть компромісу, тоді потрібно обирати сценарій "Російської окупації ДНР і ЛНР".

Зверніть увагу, що "Окупація Росією ДНР і ЛНР" проголошується Україною, а не Росією. Оскільки Росія досі грає в гру - "в Україні іде громадянська війна, а Росія тут ні при чому", потрібно Росії цю гру поламати.

Сценарій "Російської окупації ДНР і ЛНР" має бути жорстким:

1) повна економічна блокада і політична ізоляція ДНР і ЛНР від держави України;

2) припинення поставок електроенергії, води, продовольчих та промислових товарів з України в ДНР і ЛНР;

3) повна призупинка виплат пенсій і бюджетних зарплат Україною жителям території ДНР і ЛНР;

4) повний розрив зв'язків українського бізнесу з бізнесом ДНР і ЛНР, за порушення цієї умови українськими бізнесменами - арешт їх рахунків, анулювання ліцензій аж до повного закриття бізнесу і т.д.;

5) настільки жорсткі бар'єри перетину кордону між Україною та ДНР і ЛНР, щоб краще було їхати туди через Росію;

6) за корупцію і контрабанду на кордоні з боку українських військових та чиновників жорстка і невідворотна відповідальність - карати, як за зраду Батьківщині;

7) побудова декількох ешелонів оборони між Україною та ДНР і ЛНР;

8) дуже жорстка і надлишкова відповідь України на будь-які обстріли наших військових чи нашої території з боку ДНР і ЛНР - до появи нежилої смуги вздовж кордону між Україною та ДНР і ЛНР;

9) заклик до світу про вжиття санкцій щодо території ДНР і ЛНР симетричних санкціям щодо Криму.

Кожен з цих сценаріїв має проблеми, які походять з відсутності визнання принципу - "хто контролює територію, той її повністю і забезпечує". Усілякі спроби компромісу і відхилення від цього принципу будуть дуже проблемні для України.

Війна на Сході України в контексті світової війни

Водночас закінчення війни на Сході України не означатиме закінчення війни України з Росією, тому що це не війна двох країн, це війна двох різних бачень розвитку людства - архаїчного і інноваційного.

Архаїчне бачення світу пов'язане зі збереженням олігархічних держав, споживацьких суспільств, фундаменталізованих релігій, концентрації уваги на власній вищості, непогрішності і пихатості, з підданством замість громадянства і шельмуванням інакомислячих, з контрреволюційними війнами і масовим зомбуванням населення.

Інноваційне бачення світу пов'язане з революціями, зі знищенням олігархічних держав на користь неспоживацьких самодостатніх громад, появою рівноправних релігій, що здатні до реформування, концентрації уваги на толерантності, вільній комунікації, громадянській свободі і громадянській відповідальності перед суспільством.

Архаїка не терпить інновацій і намагається їх знищити. А інноваційність не здатна на компроміс з архаїчністю.

Війна між Україною і Росією це початок світової війни.

Війна це соціалізація нового світу, де люди - лише засіб.

Війна з точки зору окремої людини чи навіть цілої людської спільноти виглядає як інвектива - "почни жити в новому світі або помри".

Нові світи починаються завжди негуманно. Лише по мірі того, як вони обживаються людьми, світи гуманізуються.

Світова війна може закінчитися лише після появи уявлень про Новий Світ, які захоплять уяву значної частини цього світу

Поки що з'являються лише окремі елементи нового світу у вигляді нового змісту відносин між Україною та Росією.

Єдиною справжньою умовою припинення війни є поява бачення світу, який може бути після її завершення. Чим швидше такі уявлення появляться і будуть розповсюджені, тим швидше закінчиться війна.

Саме тому в інтелектуальному плані лише той, хто створює уявлення про Новий Світ, наближує закінчення війни.

Решта, на якому боці вони б не опинились, якщо вони тримаються за довоєнні уявлення, лише слугують продовженню війни.

Не можна закінчити війну, допоки нема бачення світу після війни.

Сергій Дацюк, uainfo.org

Комментарии   

0 #10 эксперт 19.06.2015 18:48
Даже если бы Россия захватила всю Украину, Москва бы этого не выдержала… Цена была бы страшно высока. Президент Путин в этом случае не мог бы исключать, что НАТО сделает выводы и отреагирует. Кроме того, чтобы оккупировать такую большую страну, как Украина, нужна огромная военная мощь. И войска в оккупированной стране нужно держать в состоянии постоянной готовности. А ведь еще нужно быть в состоянии все это профинансировать. Это не реалистично.
0 #9 rem 15.06.2015 09:30
Сергей, прав ты только в одном, это то, что не должны страдать наши дети, где бы они не проживали. Но война на Донбассе, это следствие того образа жизни, который там был в последнее время. Войну туда притянуло как магнитом, на остальное это воля Божья. Судя по твоим рассуждениям, нет смысла тебя переубеждать...рвется где тонко...
0 #8 Сергей 15.06.2015 09:10
Все эти рассуждения о войне не стоят одной слезинки любого ребёнка Донецка... Когда же в Украине придёт понимание того, что у Вас хватило ума превратить цветущий край в руины и совершенно нет ни воли, ни понимания как этот ужас прекратить... А рассуждения о третьей мировой войне - как лай моськи на слона. К счастью это "лай" уже никто в мире не воспринимает! И кредитов давать не собирается. А без них Вы сразу поймёте чего Вы стоите на самом деле, как государство. Жалко всех, скорей бы занялись делом и заработали себе такой мир, на который потрудились. Мира и здоровья всем!
0 #7 viktory 12.06.2015 18:09
Турчинов:
«Мы должны объективно говорить, что тема перехода конфликта вновь в активную военную фазу , она ​​не снята. Более того, она очень актуальна особенно в ближайшие дни. И по нашей информации, Россия готовится к вторжению, к решению агрессии, и именно поэтому, задача наших военных, оборонно-промышленного комплекса полностью подготовиться к этому».
0 #6 гость 10.06.2015 19:44
Если масоны контролтруют всё, почему они вообще дали русским эти самые кнопки?
Вы вероятно плохо знаете что такое радикальный ислам и цели его адептов.
Если Вы думаете что Украина не нужна ИГИЛю - вы заблуждаетесь.
Украина интересует ИГИЛ больше чем сама Россия. С Украины открывается прямая дорога для тотального джихада на Европу. Если устоит Украина перед угрозой ИГИЛ - устоит и Европа. Именно Украина спасла в среднте века Европу от тотальной исламизации.
0 #5 Таис 10.06.2015 19:13
Та кнопку ЯО у путина уже отобрали масоны. И почему-то мне кажется, что Киев никуда выходить не будет. Киев будет сидеть и молча наблюдать за всем этим безумием. На кой бес нам этот стресс с ИГИЛом? ИГИЛ же будет воевать за Кавказ, а не за мавзолей на Красной площади. К нам разве что потом Кубань с Воронежем и Курском приплывет сама, но воевать за это? Да гори они огнем!
0 #4 гость 10.06.2015 18:48
Думаю что в следующем году, развернётся борьба между коалицией Кадырова с коалицией Иванова на фоне гражданской войны в России. Иванов не станет давать гарантии безопасности Путину при его досрочном уходе с поста президента. Кадыров же будет насмерть стоять за Путина. Если учесть что 30 тыс армия кадырова в состоянии оказать достойное сопротивление всей регулярной армии ВС РФ то кто победит в этой войне - под большим вопросом.
В следующем году ИГИЛ по полной развернётся на всей територии России. Кто бы не победил в противостоянии Иванов-Кадыров не имеет значения. В результате ИГИЛ задушит всю Россию.
Таким образом для Украины и всей Европы наступает серьёзная угроза со стороны ИГИЛ и главным противником для Украины может стать именно ИГИЛ.
Поэтому я считаю, что Украина должна активно входить на територию России и привлекать все здоровые силы на свою сторону и как результат, Киев мог бы объявит всю територию РФ временными землями Киевской Руси с правом всем нац-меншинствам на выход из состава будущей Киевской Руси.
Нельзя допустить, что бы ядерный арсенал РФ попал в руки армии Абу Бакр аль-Багдади.
Киев обязан взять под свой контроль весь ядерный арсенал РФ.
0 #3 эксперт 28.05.2015 08:32
Линия фронта уже не изменится. У меня есть ощущение, что Путину больше ничего на Донбассе не надо. Ему выгодно сохранение такой ситуации, когда есть некая территория, где гибнут люди и не работает право. Тлеющий костерок Донбасса – хороший инструмент давления на Киев и Запад. Можно плеснуть “бензина”, он разгорится, и с тобой начнут разговаривать. Главное – не дать этому огню совсем потухнуть.
Не думаю, что Путин пойдет до Киева, не думаю, что реальна угроза вторжения в другие постсоветские страны.
0 #2 опер 22.05.2015 10:19
Однозначно, только второй вариант.
0 #1 от АТО 22.05.2015 10:10
Последние новости из АТО говорят о том, что в течение прошедших суток наиболее оживлёнными направлениями движения автоколонн боевиков были направления Краснодон – Луганск, Луганск – Красный Луч, через Амвросиевку на Старобешево и Харцызск, район Донецка, а также от Шахтёрска на Енакиево-Горловку и через Макеевку на Донецк. Отмечается резкое увеличение количества топливозаправщиков в составе автотранспортных колонн, следующих в район Донецка. Со стороны Иловайска продолжается переброска на северное и северо-восточное направления боеприпасов, вооружений и снаряжения. В районе Алчевска зафиксирована автоколонна (16 единиц транспорта), в составе которой идентифицированы 4 ед. машин Р-149БМР «Кушетка-Б» (командно-штабная машина оперативно-тактического звена ВС РФ).
Перемещение боевой техники и подразделений:
- в Петровском районе Донецка отмечается усиление местного «гарнизона» боевиков – дополнительно прибыло до 100 чел.
- в районе Марьинки зафиксировано два новых подразделения террористов: одно – с минометами (шесть 120-мм минометов и шесть 82-мм «Васильков») и несколькими ББМ (8 ед., в основном БТР и БРДМ) и грузовиками, второе – 6 танков (часть из них небоеготова) и 15-16 ББМ (включая МТ-ЛБ с ЗУ-23-2, БМП-2 и 4 БТР-80).
- в районе Пантелеймоновки и Ясиноватой боевики продолжают усиленно маскировать переброшенную в данный район бронетехнику. Оборудуются замаскированные позиции, бронетехника рассредоточивается на местности, создаются мобильные огневые группы (1-2, реже 3-4, танка плюс группа поддержки из 5-6 ББМ и пехотной группы, иногда придаётся 2-3 миномёта или 1-2 ЗУ-23-2, установленные на транспортные средства). Подобными группами террористы оперируют на участке от Шумов до Марьинки.
- в районе Докучаевск – Еленовка боевики продолжают проводить перегруппировку в масштабах тактической группы, развёрнутой севернее Докучаевска. Зафиксировано перемещение транспорта и бронетехники.
- в Макеевку прибыло 6 единиц 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика». Ранее в данном районе были зафиксированы 4 замаскированных 152-мм САУ 2С3 «Акация».

You have no rights to post comments

13169