Суббота, сентября 21, 2024

66273_1000Переговори проводяться з тими, хто має суб´єктність. Іншими словами, з тими, хто відповідає за ситуацію.

Отже, від влади це має бути Президент.

Від опозиції це мають бути три керівники відповідних партій. Та чи повною мірою вони відповідають за ситуацію?

Тому третьою стороною переговорів мають бути представники громадянського суспільства. Сьогодні, здається, саме воно цією ситуацією і керує.

Оскільки опозиціонерів троє, то й інші сторони мають бути представлені відповідно. Хто ними стане – справа кожної із сторін. Вони, звичайно, мають права мати невелику (до 10 -12 чол.) групу радників, які присутні, але не беруть безпосередню участь у переговорах. Громадянському сектору треба негайно визначатись!

Опозиція та громадянське суспільство в ідеалі повинні говорити одним голосом. Для цього вони мають спільно затвердити директиви або мандат на переговори. Директиви повинні бути реалістичними та містити можливість для компромісу.

Нарешті, переговори не можуть проходити під дулами телекамер. Інакше крім піару нічого не буде.

А тепер кілька пропозицій щодо конкретних переговорних позицій.

1. Негайна відставка Уряду. Формування позапартійного технічного уряду фахівців – управлінців.

2. Негайне звільнення керівників обласних та районних державних адміністрацій та їхніх заступників. Призначення тимчасових керівників з числа місцевих фахівців – управлінців.

3. Негайне звільнення керівників силових структур та їхніх заступників. Призначення тимчасових керівників з числа політично незаангажованих осіб з відповідним фаховим досвідом.

4. Негайне скликання позачергової сесії Верховної Ради України з метою:

- прийняття закону України про політичну амністію та імунітет для теперішніх та майбутніх Президентів та Прем´єр-міністрів України. Закон має передбачатиме два ключових положення:

а) чинні і наступні президент та прем'єр-міністр не підпадатимуть під кримінальну відповідальність строком на 5 років після залишення своїх посад (інакше триматимуться за свої крісла до останнього – значить буде море крові);

б) особи, які стали жертвами вибіркового правосуддя, будуть негайно звільнені. (У такий спосіб нарешті буде покладено край практиці переслідувань "папєрєдніков". Теперішні жертви вибіркового правосуддя вийдуть на свободу).

– прийняття Акту про відновлення парламентсько – президентської системи державного управління;

– прийняття рішення про проведення позачергових парламентських та президентських виборів не пізніше 30 березня 2014 р.;

– скасування законів від 16 грудня 2014 р.

Ці закони мають бути прийняті пакетом.

5. Новопризначений уряд укладає Угоду про асоціацію на наступному саміті Україна – ЄС у першій половині 2014 р. з урахуванням необхідності надання Україні з боку ЄС макроекономічної допомоги у розмірі, про який сторони домовляться під час розробки Дорожньої карти з імплементації угоди.

6. Новопризначений уряд працює до моменту обрання нового Президента України.

7. Уряд зосередить свою головну увагу на вирішенні таких завдань:

- зупинення катастрофічного спаду виробництва, забезпечення стабілізації фінансово – економічної системи та зростання ВВП вже у 2014 р.

– підтримка значними кредитними ресурсами підприємств України (особливо на Сході та Півдні), які потерпали від економічної агресії з боку Росії та тих підприємств, які потребують фінансової і технічної допомоги для виходу на ринки ЄС

– створення з цією метою Банку розвитку України, який має залучити фінансові ресурси у розмірі 10-15 млрд. євро з фондів ЄС, причому ставка довгострокового фінансування має бути такою ж, як і в країнах ЄС;

-  відновлення співпраці з МВФ та розморожування кредитної лінії у 15 млрд. дол.;

– відміна кабальних домовленостей з Росією від 17 грудня 2013 р.;

– укладення нової газової угоди з Росією, яка базуватиметься на ринкових (раціональних) цінах на газ та його транзит. У разі неможливості – мінімізація закупівлі російського газу, форсування видобутку власного газу, фінансова підтримка підприємств для самозабезпечення газом на альтернативних ринках.

Домовлятися треба зараз, ще на цьому березі, щоб громадськість у черговий раз згодом не впіймала облизня. Треба вчитися на власних помилках.

І останнє. Щодо заяв деяких політиків Європейського Союзу, що, мовляв, Україна втрачає своє майбутнє. Насправді своє майбутнє втрачає такий Євросоюз. Який не здатний на дії. Який закриває очі, тобто, насправді заохочує дії деспотів. Який зберігає у своїх банках гроші, вкрадені в українців. Який неспроможний покарати навіть третьорядних виконавців цього режиму (хоча б тих 235-х осіб, які голосували за деспотію), позбавивши їх права пересуватися своєю територією. Який дуже боїться прогнівити нового східного імператора, а тому... відмовляє йому в вечері.

Панове, або дійте, або мовчіть. Досить демонструвати політичну неспроможність.

P.S. Багато з викладених тут ідей пропонувалися проф. О Савченком і мною ще 5 грудня 2013 року. На жаль, особливістю сьогоднішньої влади та керівництва опозиції є те, що вони нікого не чують. Може, хоч зараз станеться диво?

Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.)

Джерело: blogs.pravda.com.ua

Комментарии   

0 #3 Юрій 20.01.2014 12:54
Дуже розумні пропозиції. От тільки не вірю, що ті відморозки приймуть хоч щось із внесеного Володимиром Огризком. Та й лідери опозиції, боюсь, не про те і не так будуть говорити, хіба що Кличко (нехай він і не красномовний, але вчора саме він щось зробив. Інші двоє, як удень закликали до чогось абсолютно нереального, так і вечором лиш галасували з безпечної трибуни на Майдані.
+2 #2 не згоден з амністі 20.01.2014 12:02
Гарантію може й потрібно давати, але не ЇХ капіталам. Такого не може бути, що б країна біднішала щомісячно, а окрема, невеличка група осіб (навіть офіційно) збільшувала свої статки. Якщо Європа та США ті, за кого себе видають – нехай оприлюднять розмір капіталів можновладців, а потім повернуть до бюджету України, може тоді й кредити не потрібні будуть. А Крим? Хто останні пару років був там – бачили у що він перетворився? Скрізь огорожа, до берега не дістатися, виноградники "порізані" на маєтки розміром з невеличке місто. А нам зараз пропонують перегорнути сторінку й забути про все це!?
+3 #1 выход один, или ... 20.01.2014 11:29
Выборов 2015 не будет. Готовится гражданская война, в рамках стабилизации правления януковича. Внизу народ будет драться за майно, а обезьяны будут подтрунивать с ветки дерева.
А пока грабится всё, что можно ограбить, растаскивается, то, что ещё не утянули.
Идет волна, цунами по служебной лестнице власти. У олигархов свои задачи и вкусы на собственность, - у региональных министров и силовиков, - вкусы поменьше. Не утехает грабеж населения в рамках «закона», прикрытого именем Украины.
Страдают все, вплоть до обычного жителя обычного дома, но в нужном, дорогом месте, владельца земли, участка, предприятия, фирмы, ларька...
Силовиками дана отмашка «своим кадрам в низах» на откровенный грабеж населения. Причем, грабят тех, кого крышует милиция. Грабят ювелирные магазины, грабят валютных «менял». Хоть одного преступника по этим делам поймали? Нет, и не поймают. Потому что это личные кадры силовиков, - несущие им в клювике, воровских карманах, деньги-деньжища. Власть рушится. Это чувствуют все. Каждый на своем месте пытается обеспечить свое безбедное существование на всю оставшуюся жизнь. В ход идет, как административный ресурс, так и социальный, - который значится, как неблагонадежный элемент общества. Для силовиков, это как раз то, что нужно. Зависимые от них бывшие зэки, по их приказу выполнят все, и не пикнут, не сдадут, потому как каждый из таких элементов ходит под статьей. А вы думаете почему в Украину съезжаются со всех воровских дорог бывшего СССР криминальные авторитеты? Они сегодня востребованы властью. (В Украине «прописывается» всё больше воров в законе).
Не нужно быть Нострадамусом, чтобы «предсказать», что вот-вот начнутся захваты крупных предприятий у сильного собственника, что начинается передел собственности в предверии полного краха всей Украины, как страны.
Местным бандитам придут на помощь российские, далее войска...и путинизм в полной своей красе.
янукович уже выторговал себе место под "солнцем", а народу определил его место возле ..., запах чего ему знаком из его "университетов".
Так что выход один, как минимум тот, что в статье, или будет то, что по тексту выше...

You have no rights to post comments

9876