Вторник, августа 26, 2025

_Сьогодні проти української армії воюють не тільки погано організовані бійці з числа місцевих люмпенів та маргіналів Росії, але й професійні найманці.

Про це сказав замполіт батальйону «Батьківщина» Марат Сулейманов, повідомляє персональний сайт Юлії Тимошенко.

За його словами, це вихідці з Північного Кавказу – в основному, осетини, а також збройні формування так званих четників з Сербії.

«Це професіонали з досвідом бойових дій та роботи в команді. Можливо, ветерани війн на Балканах, – каже замполіт. – Мій снайпер зміг ліквідувати їхнього лише з третього разу».

Він також стверджує, що серби відрізняються від ДНР навіть зовні. «Вони носять свою атрибутику, шеврони та традиційні сербські берети-шайкачки. Також вони носять довгі вуса та бороди, намагаючись повторити образ традиційного четника», - пояснює замполіт батальйону.

Окрім сербів на боці сепаратистів воюють осетини. Вони часто йдуть на хитрість – підіймають над блокпостами українські прапори, аби ввести в оману армійців. Бійці «Батьківщини» часто сходяться у бою з найманцями і вибивають їх з блокпостів. Але на відміну від сербів, вихідці з Північного Кавказу не є професіоналами. Та і жодної ідеології, окрім грошей, у них немає.

«Вони володіють зброєю на рівні збройних сил, – стверджує Марат Сулейманов. – Це не спецпризначенці. За 2 кілометри від нас на блокпосту стоять близько 30 осетинів. А от чеченців ми тут не бачили. Звісно, були якісь вихідці із Чечні, але це не солдати, а просто маргінали, які хочуть повоювати, їх не багато. До того ж слов’яни часто плутають з ними осетинів та даргинців».

І ще одна категорія непроханих гостей зі сходу – казаки. Однак українці, аби не паплюжити ім’я своїх пращурів вигадали для них іншу назву – ряжені. Воювати вони не вміють і частіше за все не хочуть. Їхнє основне заняття – мародерство та розбій. Козаки з Дону та Кубані стали поліцаями окупантів. За словами замполіта, вони становлять небезпеку саме для місцевого населення, адже майже завжди п’яні.

«Ми захопили їх дуже легко, – згадує Сулейманов. – Вони навіть не виставили вартових біля своїх блокпостів. Бій був легкий – майже одразу вони накивали п’ятами. Багато хто з наших хлопців вже відправили додому трофеї – папахи-кубанки та козацькі нагайки».

Замполіт впевнений, що ДНР для людей не в радість. «Це проміжний варіант між Росією та Україною. Перший крок вже зроблено, і шляху назад для них немає. Хоча ДНР – утопія, і вони це чудово розуміють», - розповідає він.

Марат Сулейманов також повідомив, що бійці батальйону все частіше починають стикатись з диверсійними групами висококваліфікованих бійців. Чудова екіпіровка та організована робота видають в них спецпризначенців, а за останні два тижні, за словами замполіта, їх професіоналізм різко збільшився. Майже вся лісосмуга професійно замінована, тому бійцям «Батьківщини» доводиться рухатись лише по дорозі. За словами Сулейманова, це не може зробити простий ополченець: цілком імовірно, що батальйон «Батьківщина» зіткнувся із російським спецназом.

Джерело: batkivshchyna.com.ua

You have no rights to post comments

11607